IV Turniej Szachowy w Stępinie

W ostatnią niedzielę (25 listopada 2018 roku) w naszej miejscowości zorganizowaliśmy po raz czwarty rozgrywki szachowe dla mieszkańców. Każdy, kto czuł potrzebę, by pogimnastykować swój umysł mógł się zapisać i wziąć udział w tym turnieju. W tym roku dzięki uprzejmości pana Janusza Zarszyńskiego, dyrektora Zespołu Szkół w Stępinie, mogliśmy przeprowadzić turniej w szkole na auli, a to duży plus, ponieważ było ciepło i przyjemnie – Dziękujemy.

Do turnieju zgłosiło się 32 osoby. Jak co roku i tym razem sędziował pan Marian Bysiewicz, który ufundował piękne puchary i czasopisma szachowe. Wspaniałe nagrody zakupiliśmy dzięki funduszom od pana Starosty i z Urzędu Gminy.

img36_620 img36_625 img36_621

Po siedmiu bardzo emocjonujących rundach konkursu pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Danek, tuż za nią był Szymon Grygiel, a trzecie miejsce zajęła Julia Furtek. Jednym słowem juniorzy młodsi zdominowali turniej. Są to nasi młodzi zawodnicy, którzy ciągle rozwijają swoje umiejętności pod okiem trenera. Postanowiliśmy nagrodzić najmłodszych zawodników, a byli to: Izabela Froń i Szymon Czech. Puchar powędrował również do najstarszego zawodnika – był nim pan Stanisław Bednarz. Nikt nie wyszedł bez choćby skromnego upominku, było dużo emocji, wspaniałej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie.
Kto się zmęczył mógł posilić swoje ciało kubeczkiem żurku, słodkim ciasteczkiem oraz herbatką.

img36_623 img36_622 img36_624
img36_628 img36_626 img36_627

Pragnę podziękować współorganizatorce pani  Monice Marszałek za pomoc. Dziękuję również pani Marioli, pani Madzi, Iwonie i Agnieszce.

Myślę że warto inwestować w młode talenty i dawać możliwość rozwoju. Wszyscy mówimy: DZIĘKUJEMY za wspaniałą niedzielę.

Grażyna Bysiewicz

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>