Dąb Józef z Wiśniowej Drzewem Roku 2016

W tegorocznym plebiscycie zwycięzcaDąb Józef w Wiśniowej w woj. podkarpackim zdobył 4310 głosów, niewiele mniej, bo 3774 głosy uzyskał Dąb w Międzyrzecu Podlaskim w woj. lubelskim, dzięki czemu uplasował się na drugim miejscu. Statuetka Drzewo Roku 2016 trafi do autorów zgłoszenia zwycięskiego drzewa – Starostwa Powiatowego w Strzyżowie i Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, Nadleśnictwa Strzyżów, Fundacji Cherry Home. Dla wszystkich finalistów czekają pamiątkowe dyplomy. Wręczenie nagród odbędzie się w Bibliotece Narodowej w Warszawie (10. października 2016 r.) podczas inauguracji 14. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja – tak brzmi werdykt podsumowujący konkurs „Drzewo Roku 2016″.

img32_740 img32_663 img32_741

Kolejny raz społeczność lokalna zjednoczyła się wokół wartości jaką jest przyroda. Zwycięzcę tegorocznego konkursu można nazwać ambasadorem Podkarpacia – mówi  Jacek Bożek, prezes Klubu Gaj.

img32_661 img32_664 img32_660

Jest nam tym bardziej miło, bo kibicowaliśmy Józefowi od samego początku. Gratulacje dla zwycięzcy i niech zapuszcza mocniejsze korzenie. :)

Park w Wiśniowej jest piękny. Warto go odwiedzić. Ja zachwycam się grabową aleją, która składa się z 365 drzew – tyle ile dni w roku. Jest fajny plac zabaw, piękne alejki i wiekowe drzewa: dęby, lipy, tulipanowce. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy czmychające wiewióreczki.
Dorota Salamon

Co wiem o Józefie

Inny wpis:
Medal dla Józefa

Plener malarski w Wiśniowej:
Plener malarski

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

2 Responses to Dąb Józef z Wiśniowej Drzewem Roku 2016

  1. Grażyna powiedział:

    Zgadzam się park we Wiśniowej to urocze miejsce,w dzieciństwie spędzałam tam każdą wolną chwile, a aleja grabowa kryje w sobie wiele tajemnic i opowieści trzeba tylko się dobrze wsłuchać…..

  2. Dorota Salamon powiedział:

    Dla mnie park w Wiśniowej to perełka naszego rejonu. Uwielbiam tam przebywać. Dąb Józef i aleja to dla mnie magiczne miejsca. Miłej niedzieli. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>