Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki - Angela Carter
Z taśmy drukarskiej zjechała nowa pozycja wydawnicza związana z historią naszej gminy.
Autorka książki, Pani Agata Zahuta, jest pasjonatką starej fotografii. Te wyblakłe, poszarpane, słabo czytelne formaciki szaro-burych zdjęć często podczas domowych porządków trafiają do kosza lub pieca. Pani Agata postawiła sobie za cel ocalić od ognia i… zapomnienia kawałek naszej najodleglejszej historii. Zwróciła się z apelem do mieszkańców naszej gminy, wędrowała od domu do domu szukając starych fotografii. I udało się. Dzięki życzliwości i współpracy wielu osób do naszych rąk trafia książka „Frysztak i okolice. Podróż ze starą fotografią”.
O książce autorka pisze tak:
„Pragnę się podzielić dobrą nowiną. Od dziś dostępna jest już moja książka „Frysztak i okolice. Podróż ze starą fotografią”. Format 205×260 mm, oprawa twarda, szyta, lakier UV. Druk jednobarwny, 288 stron, ok. 600 archiwalnych zdjęć.
Książka o charakterze albumowym zawierająca ok. 600 archiwalnych zdjęć, często unikalnych. Jest próbą podglądnięcia dawnych czasów, a przede wszystkim powrotu do minionych dni.
Fotografie Frysztaka i okolic (Cieszyna, Pułanki, Kobyle, Stępina, Wiśniowa itd.) były zbierane przez ok. 2,5 roku od mieszkańców tych miejscowości. Często były odnajdywane w zapomnianych miejscach, a dziś będą mogły cieszyć oko niejednej osoby.
Poprzez starą fotografią przenosimy się do epoki, która odeszła bezpowrotnie i ludzi, których w większości też już nie ma.
Książka składa się z sześciu rozdziałów poprzedzonych wprowadzeniem (Dawny Frysztak, Okolice Frysztaka, Kamieniołomy, Mundurowe dzieci, Śladami kwatery Hitlera i Mycielscy w Wiśniowej).
Zachęcam serdecznie do zakupu. Chętnych proszę o kontakt mailowy: agata_zahuta@interia.pl
tel. 665 844 758″
Przeczytaj również: Podróż do minionych lat
Dorota Salamon