Piękno, którego nie dostrzegamy

Oglądając szklane fotografie zgromadzone w PCKiT w Wiśniowej można pomyśleć, że w sowim świecie ogłoszono konkurs piękności. Każda kandydatka do tytułu „najpiękniejszej”, biorąca udział w sesji zdjęciowej, demonstruje swoje walory w różnych sceneriach. Na jednym z drzew przysiadła młoda sówka i patrząc nam prosto w oczy – tak jakby wiedziała, co ludzi pociąga – informuje: moim atutem są duże, wręcz ogrooomne, ciemnobrązowe oczy.

Inna rozpostarła szeroko skrzydła i ukazuje swoje piękno w locie. Jest też kandydatka, która znudzona zbyt długim czekaniem, oparła się o pień drzewa i przysnęła. Niektóre, bardziej pomysłowe wybrały inną scenerię: przysiadły na ceglanym  kominie, otulonym śniegiem kołku, zanurzyły się w gałęzie drzew lub w pełni księżyca prezentują swój sowi tajemniczy urok. Inne uczestniczki konkursu na moment zatrzymały się w locie, tak jakby zjawisko grawitacji ich nie dotyczyło. Jedno ze zdjęć dokumentuje, że i w tym świecie jest czas na miłość:
- Pal licho konkurs na najpiękniejszą! Mamy siebie i to jest najważniejsze. :)

img34_380 img34_367 img34_379

Tak, ten piękny, niedostrzegalny przez nas świat ptaków i leśnych zwierząt, z akcentem na sowi świat, można podziwiać na Wystawie Fotograficznej w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. Autorem niezwykłych zdjęć, bo zapierających dech w piersiach, jest Pan Michał Kut. O tym, że zdjęcia są rewelacyjne, niepowtarzalne świadczą chociażby niektóre nagrody i wyróżnienia, które autor ma na swoim koncie.

img34_374 img34_376 img34_373
img34_371 img34_372 img34_368

Dziękujemy za miłe i życzliwe przyjęcie oraz przekazanie wielu ważnych informacji dotyczących wystawy.

Warto wstąpić i zobaczyć piękny świat, którego nie dostrzeżemy gołym okiem.

img34_369 img34_370 img34_378

1. Zdjęcia na facebooku: Michał Kut
2. Strona internetowa: Tutaj

Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>