Bale w karnawale

Już karnawał włożył maskę.
Drzwi otworzył z hukiem, trzaskiem!
Wpadł jak wicher do pokoju.
W czym?
W karnawałowym stroju!
- Cześć!
Przybiegłem w odwiedziny!
Mam wstążeczki i cekiny,
Nut wesołych dwie kieszenie
I do tańca zaproszenie!
Dorota Gellner

Karnawał, po staropolsku zwany zapustami, to czas liczony od Nowego Roku i trwający aż do Środy Popielcowej. W karnawale chodzi o jedno: dobrą zabawę!
Imprezy mają być głośne, huczne, kolorowe, pełne tłustego jadła, a w ubiorze mają dominować świecidełka, cekiny, pióra, maski, wszystko to, co na co dzień uchodziłoby za kicz. W karnawale możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństw.

I tak też było w tym roku pod Górą Chełm. Każdy, kto chciał się zabawić, pokosztować tradycyjnych karnawałowych wypieków miał taką możliwość.

img34_333 img34_332 img34_330

W niedzielnej imprezie nad całością czuwały osoby, które widzimy poniżej; z wyjątkiem ostatniego zdjęcia, które jest dowodem na to, że i my skorzystaliśmy z karnawałowej oferty. Zespól Organizatorów nie jest kompletny. W tej mini galerii fotograficznej brakuje jednego ze współorganizatorów i bardzo ważnej osoby w naszym środowisku – sołtysa wsi Chytrówka. Pan Paweł Matusz też wykazał się niezwykłymi umiejętnościami kulinarnymi, organizatorskimi, fotograficznymi i towarzyskimi. Podpowiadam: robimy selfik i media społecznościowe są nasze. :)

img34_324 img34_325 img34_321
img34_329 img34_326 img34_323
img34_327 img34_328 img34_314

Wtorek – 21.02.17 r. Patrząc na poniższe zdjęcia, można powiedzieć, że karnawałowe bale zakończyły się właśnie dzisiaj. Ogarnięcie zaplecza kuchennego wymaga sporo wysiłku i pracy. Mając takiego szefa wszystko poszło jak z płatka. :)

img34_362 img34_363 img34_317

Dziękujemy
1. Galeria z zabawy dla dzieci: Nasza Stępina
2. Inna galeria na facebooku: Tutaj
3. Film Tutaj

Dorota Salamon

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>