Filatelistyka

Jeżeli ktoś to czyta i ma ponad 30 lat to bardzo możliwe, że w młodości zbierał znaczki pocztowe, czyli zajmował się filatelistyką. Taki człowiek z niecierpliwością czeka na następny list, od którego za moment odklei znaczek. W tych czasach trudno już o takie zainteresowania, gdyż teraz komputer zastąpił klaser. Filatelistą nie jest tylko ten kto ma klaser. Moja babcia zbierała znaczki do dzbanka. Ja nigdy nie myślałem, że będę lubił kolekcjonować znaczki. Z tym moim zainteresowaniem tą dziedziną było tak:

img33_216 img33_218 img33_217

Pewnego razu z nudów grzebałem po strychu. Chciałem zobaczyć co jest na szafie. Wtedy zobaczyłem wielką paczkę. Zajrzałem do niej i ujrzałem wiele różnorodnych kopert, pocztówek i kartek świątecznych. Gdy zeszedłem ze strychu zacząłem odklejać znaczki. Na początku trzymałem je w szafce. Jednak na święta dostałem od mamy mały klaser formatu A5. Niezwłocznie powkładałem do niego wszystkie moje znaczki. Miesiącami szukałem po całym domu innych znaczków, ale wydaje mi się, że wyczerpałem już limit.

Tekst i zdjęcia: Hubert, kl. VI

img33_215 img33_214 img33_219

Ostatnie zdjęcie pochodzi z wcześniejszego wpisu. Gratulacje dla autora tekstu! :)
D.S.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13 z tagami: , , , . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>