Dbamy o przyrodę i poznajemy jej sekrety

Akcja Sprzątanie Świata wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się 1989 roku w Sydney, a rok później w całej Australii. Liczba uczestników co roku wzrastała i dziś jest to kampania międzynarodowa. W Polsce akcja odbywa się od 1994 r. w trzeci weekend września. Patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja „Nasza Ziemia”. Polega ona na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania a celem jej jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. W akcji tej uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy tak jak nasze Stowarzyszenie. W tym roku działamy pod hasłem „WYPRAWA – POPRAWA”. W poniedziałek członkowie Stowarzyszenia oraz młodzież szkolna wybrali się na WYPRAWĘ w kierunku schronu kolejowego i zbierając śmieci POPRAWILI wizerunek wsi. We wtorek druga część akcji – sprzątamy w stronę Huty Gogołowskiej. Wierzymy, że takie akcje będziemy przeprowadzać wspólnie co roku. Stowarzyszenie deklaruje się być patronem i koordynatorem akcji w Stępinie.
Pani Agata – tekst i zdjęcia

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
img31_304 img31_297 img31_299
img31_300 img31_301 img31_302

Dnia 21 września pojechaliśmy do Rzeszowa na warsztaty ekologiczne. Pierwszym naszym celem było przepłynięcie katamaranem po Wisłoku. Każdy dostał lornetkę i musiał coś zaobserwować. Widzieliśmy gniazda jaskółek i żeremie bobrów. Następnie poszliśmy do rezerwatu „Lisia Góra”. Głównym drzewem występującym w rezerwacie jest dąb. Potem były zabawy. Wszyscy poszliśmy na plac zabaw. Biegaliśmy, bawiliśmy się w parku linowym. Było luksusowo.
Hubert, kl.V

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z klasą 2.0 - edycja 2012/13. Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>